Edukacyjna Sieć Antysmogowa

Edukacyjna Sieć Antysmogowa
Nasza szkoła dołączyła do projektu Edukacyjna Sieć Antysmogowa!
ESA to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.
Udział w projekcie ESA jest możliwy dzięki zaangażowaniu Urzędu Miasta Dębica.
W ramach projektu do istniejącej instalacji miernika jakości powietrza zostaną przyłączone tablica LED oraz monitor wewnętrzny.
Dane zbierane w szkole przez miernik będą widoczne na wyświetlaczu zamontowanym w szkole oraz już wkrótce – na stronie projektu https://esa.nask.pl/. Po oznaczeniu szkoły gwiazdką zobaczysz naszą szkołę na górze listy placówek biorących udział w projekcie i dzięki temu będziesz mógł zawsze sprawdzić jakość powietrza w okolicach szkoły!
Udział w projekcie będzie się wiązał z różnorodnymi działaniami skierowanymi do nauczycieli, uczniów i rodziców. Zaangażowani w projekt nauczyciele zostaną przeszkoleni, a następnie przeprowadzą zajęcia dotyczące smogu i działań na rzecz czystego powietrza. Mogą do tego celu wykorzystywać platformę e-learningową eduESA dostępną pod adresem https://eduesa.nask.pl/, dzięki której mają możliwość udostępniania e-lekcji uczniom.
Będziemy Was na bieżąco informowali o kolejnych krokach podjętych w ramach tego projektu.
Zachęcamy też do regularnego odwiedzania strony https://esa.nask.pl/.
Nasza wiedza na temat ochrony czystości powietrza na pewno wzrośnie i przełoży się na aktywne działania w tym obszarze!